יום ד', ד’ בטבת תשע”ט
ההכרות הראשונה שלי עם הפוליטיקה בכלל ועם ד"ר מיכאל בן ארי בפרט | אשמח אם תשתפו גם אתם בחוויות
21:39 (31/01/13) shamual shamual
תגיות: מיכאל בן ארי ח"כ, כך הכרתי את מיכאל, כך הכרתי את בן ארי, מיהו מיכאל בן ארי, מיכאל בן ארי סיפור, מיכאל בן ארי עוצמה, עוצמה מיכאל בן ארי, ח"כ מיכאל

אז ככה חברים אחרי המפלה בבחירות האחרונות רציתי לשתף אותכם בהכרות שלי עם ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי .

לפני משהו כמו חצי שנה יותר התחלתי להתעניין קצת בפוליטיקה עקב היותי סטודנט שנה שלישית ללימודי מדעי המדינה.

בשנה זו החלטתי להתחבר לכמה חברי כנסת. לא אשקר ואמר שהראשונה הייתה מירי רגב עד שהגיע אלי בטעות איזה סטאטוס של ד"ר מיכאל בן ארי. לאחר זמן מה התחלתי לקרוא יותר סטאטוסים שהוא כותב ולהיכנס לזה לעומק ולמדתי קצת על הרב כהנא. ככל שנכנסתי יותר לעומק ההיסטוריה הבנתי שמצאתי סוף סוף מישהו ציוני בעל אידיאולוגיה ואהבה למדינה. לאט לאט התחלתי להיסחף אחרי הדברים שהוא רושם ואחרי שלמדתי דבר או שניים התחלתי להגיב על הסטאטוסים שלו.

באחת התגובות ביקשתי ממנו להגיע למכללה שאני לומד בה, שיבוא להרצות ולהראות לאנשים מה זה ציונות ואהבת המדינה. לאחר חצי שעה לא אשקר ואגיד שלא הייתי מופתע הוא נתן לי את המיספר פלאפון שלו. למרות שבהתחלה קצת התביישתי להתקשר (בכל זאת חבר כנסת מה אני יכול להגיד לו? איך אני אתגבר על הביישנות? לאן השיחה תוביל?). יומיים לאחר מכן באמת תפסתי את עצמי ואמרתי שזאת הזדמנות שלא מתרחשת בכל יום ובאמת בשישי בצהריים התקשרתי אליו ושמחתי לשמוע בן אדם שאכפת לו, שמתעניין ושאין לו את הפוזות והמניירות של חבר כנסת וגיליתי בן אדם שיודע להקשיב .

אחרי תקופה שיצא לי לדבר איתו ולהתכתב איתו בהודעות קיבלתי שיחה תנחשו מי התקשר? כן שאלה רטורית אבל ח"כ מיכאל בן ארי מזמין אותי אליו. האומנם לא ללשכה בירושלים אבל כן ללשכה בשכונת התקווה שבדרום תל אביב. היה לי אושר שאי אפשר להסביר וכמובן שבאמצע העבודה התקשרתי לחבר שלי הוא בא אלי ונסענו להיפגש במיידי עם ח"כ מיכאל בן ארי. כבר בדרך היו הרבה רגשות של שמחה וכאשר הגעתי לשכונת התקווה חפשתי את הלשכה וכאשר נכנסתי בנוסף למיכאל בן ארי אני פוגש גם את ברוך מרזל. ישבנו אני וחבר שלי והעלינו בעיות שאנחנו חווים בשגרת היום יום ובעיות כלליות ניסחפנו לשיחות שאי אפשר להסביר וגילינו בן אדם אמיתי וכנה.

אכן כן אותו בן אדם שהתקשורת שלנו מוציאה אותו ימין קיצוני ימין רדיקאלי או איך שלא תגדירו את זה זכיתי להכיר בן אדם רגוע, אדם שיודע לדבר ומוכן לעזור. לאחר שלוש שעות שישבנו איתו בלשכה שלו וגם הבנתי לראשונה את בעית הסודאנים שחווים בדרום תל אביב אמרתי לעצמי בלב שהאנשים שחיים בדרום תל אביב צריכים להגיד תודה שיש להם אוזן קשבת שיש מישהו שמעלה את הדברים לתקשורת מישהו שדואג להם .

אני חייב לציין שאותו יום בו קיבלתי את השיחה מח"כ מיכאל בן ארי היה יום מרגש גם לי וגם לחבר שלי יום שאני בחיים לא אשכח ותמיד יהיה חרוט בזיכרון יום שחזרתי באופוריה הביתה ואפילו למשפחה ולחברים לא יכולתי לספר את תחושבת האופוריה שהייתי בה ( כל מילה מיותרת פשוט אי אפשר להסביר את גודל החוויה).

כמה ימים לאחר מכן ראש הממשלה הודיעה שהולכים לבחירות ועבדנו מאוד קשה במהלך כל הבחירות האומנם לא הייתי קשור למי שניהל למיכל בן ארי את הקמפיין אבל ביום יום ניסיתי לשכנע אנשים והבאתי מעל ל400 איש שיציבעו נץ בקלפי. ארגנתי פאנל במכללת עמק יזרעאל עם עוד אחד מהאגודה ובסופו של דבר הגיע פרופסור אריה אלדד מעוצמה ועוד כמה חברי כנסת מהתנועה, ליכוד, מרץ,חדש,יש עתיד ועוד... רשימה ארוכה של אנשים ושמחתי לראות במכללת עמק יזרעאל ישנם אנשים שתומכים בעוצמה לישראל אנשים שהציונות והאידיאולוגיה הם דברים שחשובים להם .

לאחר מאמצים רבים הגענו ליום הבחירות. אותו יום קיבלתי מכה מאוד רצינית ובערב במדגם אמרו שעוצמה לישראל לא עוברת את אחוז החסימה ואני ואותו חבר אביעד זה שהיינו אצלו בלשכה פשוט קיבלנו את זה בבום. השאלה הראשונה ששאלנו היא מי ידאג לנו עכשיו? מי ידאג למדינה ולאזרחים? לא אשקר שבמשך כמה ימים הייתי בבאסה רצינית עד כדי מצב שאני יושב בפאב בשעה 00:30 עם אביעד ולא מפסיקים לדבר על ח"כ מיכאל בן ארי. מאותו חבר למדתי כל כך הרבה דברים והוא הכניס בי עוד יוותר את הציונות ומראה לי את פינוי עמונה. לא אשקר שלא זכרתי כל כך את הפינוי אולי כי בזמנו זה לא היה גם בראש מעייני ולכן ראיתי זאת כעוד מכה, לאיפה הגענו? לזה ששוטרים מכים עם אלות ועולים עם סוסים על יהודים. דם מדמנו חלק מהעם שלנו ולשמוע את אולמרט שהיה פינוי ללא תקריות אלימות או משהו בסגנון לא בדיוק זוכר .

ולסוף החוויה והתקופה הזאת לאחר האכזבה הגדולה ויומים אחרי הישיבה בפאב גיליתי וראיתי סטאטוסים של אנשים שתומכים בבן ארי. אותם סטאטוסים שעשו לי טוב וגרמו לי להכיר אנשים שיצא לי לשוחח איתם על הכאב על מה אפשר לשפר? מה עושים מעכשיו? איך מעודדים את בן ארי? ולשמחתי הכרתי עוד אנשים ואחד מהם זה אותו בחור שאיתו הרמנו את הכפפה והקמנו את האתר של צעירי עוצמה לישראל מנחם בן דב אחרי שיחת ועידה איתו ועם אביעד הוקם האתר .

אשמח אם תפרסמו את האתר תגידו דברים שמפריעים לכם דברים שאפשר לשפר חוויות בכללי או על אחת כמה וכמה אם יצא לכם להיפגש עם ד"ר מיכאל בן ארי על מנת שנוכל להרים את עוצמה לישראל ואת האתר הכי רחוק שאפשר שבכנסת הבאה יהיה לנו מישהו שישמור עלינו שיעלה את המצוקות שלנו.

שמואל 

חווית הככרות עם בן ארי.docx